Środki zewnętrzne pozyskane przez samorząd z rządowego programu o takiej nazwie zostaną przeznaczone, zgodnie z przeznaczeniem, na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. -Wsparcie finansowe otrzymały trzy szkoły podstawowe w gminie Tarnów. Każda z nich po 80 tys. zł, reszta to wkład własny samorządu. Każde z zadań do wykonania wynosi 100 tys. zł. - wylicza wójt, Grzegorz Kozioł.
Dofinansowanie otrzymały: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej, Szkoła Podstawowa im. mjr Sucharskiego w Koszycach Wielkich i Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach.
Wszystkie placówki planują w najbliższym czasie gruntowne modernizacje zaplecza gastronomicznego poprzez wymianę starego, wyeksploatowanego i często ulegającego awariom wyposażenia na zupełnie nowe urządzenia. W szkolnych jadalniach z kolei pojawią się nowe stoły i krzesła.
Dzięki tym zmianom szkoły zyskają pewność, że zaplecze techniczne sprosta wyzwaniu przygotowania i wydawania tak dużej liczby posiłków każdego dnia, dbając jednocześnie o zdrowie i zadowolenie uczniów, rodziców i opiekunów.
Program jest skierowany do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne. Ze wsparcia w programie wyłączone są placówki, w których dofinansowano realizację zadań na podstawie modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023.
W gminie Tarnów stołówki funkcjonują w każdej szkole. Żywność, którą oferują dzieciom, jest przygotowywana z najwyższej jakości, ekologicznych produktów. Każdego dnia wydają ponad 2 tysiące posiłków.