Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, przyznało na tę inwestycję dofinansowanie w kwocie  blisko miliona złotych. Wcześniej, na to zadanie gmina Tarnów pozyskała dotację w wysokości 4 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To oznacza, że budowa hali sportowej wraz z wiązką dydaktyczną będzie w znacznym stopniu sfinansowana ze środków zewnętrznych. – To historyczna dotacja na poziomie 5 milionów złotych - mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Budowa rozpoczęła się w lutym br., a zakończy się w grudniu przyszłego roku. Prace są już mocno zaawansowane.

To potężna inwestycja, polegająca na wyburzeniu starej hali sportowej i budowie nowoczesnego obiektu. – To zupełnie nowe możliwości dla naszej szkoły, jeszcze pełniejsza oferta edukacyjna i komfortowe warunki dla uczniów - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Joanna Rogowska–Kuta. {Play}