Była Msza św. w miejscowym kościele, spotkanie okolicznościowe w remizie OSP, występ artystyczny, a także wspomnienia i rozmowy bez końca. - To miejsce jest dla nas takim drugim domem, tu spotykamy się z drugim człowiekiem, nawiązujemy relacje, wyjeżdżamy na wycieczki i miło spędzamy czas – mówi prezes Klubu Seniora w Białej Zofia Radzik. - Prężnie funkcjonujące Kluby Seniora w gminie Tarnów są znane w całym regionie. Energii i pomysłów ich członkowie mogą uczyć nawet całkiem młodych ludzi. Gratuluję pięknego jubileuszu – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Gośćmi uroczystości byli, prócz członków miejscowego Klubu Seniora, m.in. proboszcz ks. Andrzej Bakalarz, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, koordynator ds seniorów w gminie Tarnów, radny Eugeniusz Wojtarowicz, sołtys Stefan Kolak, była koordynator ds seniorów Maria Ostrowska z Tarnowca oraz przedstawiciele innych Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów.

Przypomnijmy, pierwszy Klub Seniora w gminie Tarnów powstał w Tarnowcu, dwanaście lat temu. - Później, sukcesywnie powstawały następne. Dziś mogą się poszczycić dużą aktywnością i skutecznym zrzeszaniem ludzi, którzy lubią wspólnie spędzać czas – mówi Eugeniusz Wojtarowicz.

Członkowie Klubu Seniora w Białej wznieśli toast za jubileusz i następne, owocne lata funkcjonowania oraz smakowali okolicznościowy tort ufundowany przez samorząd gminy Tarnów. - Musimy umówić się na poprawiny, bo ciągle nam mało – żartuje Zofia Radzik. {Play}