W tym konkursie można przede wszystkim wygrać zdrowie i duże pieniądze. Rząd ogłosił nietypowe zmagania dla gmin – te z najwyższym odsetkiem zaszczepionych otrzymają potężne wsparcie finansowe. Wójt Grzegorz Kozioł apeluje do mieszkańców, by podjęli zbiorową mobilizację i zawalczyli o swoje zdrowie, a przy okazji o milion złotych. - W ramach konkursu skierowanego do gmin do 30 tysięcy mieszkańców, mamy szansę wygrać nagrodę w takiej wysokości – mówi Grzegorz Kozioł.

Konkurs Gmina na Medal #SzczepimySię kończy się w momencie uzyskania przed 500 gmin poziomu 67 procent zaszczepionych mieszkańców lub 31 grudnia 2021 r. Osoba zaszczepiona to mieszkaniec, który otrzymał pełny cykl szczepień szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że szczepienia przeciw COVID-19 to najlepszy sposób na zakończenie pandemii. Tylko zbiorowa odpowiedzialność pozwoli na powrót do normalności. Ze względu na wciąż niewystarczającą liczbę osób zaszczepionych, jesienią prognozowana jest czwarta fala koronawirusa.

Ze szczepień będzie można skorzystać także podczas najbliższych wydarzeń plenerowych organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotek - 7 sierpnia podczas ETNO FEST w Nowodworzu oraz 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej podczas obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej. {Play}