Nowa przeprawa dla pieszych powstanie w pobliżu szkoły w tej miejscowości w gminie Tarnów. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. - W budżecie gminy na to zadanie zabezpieczyliśmy 100 tysięcy złotych, po przetargu okazało się, że kwota budowy chodnika wyniesie 160 tysięcy. Ze względu na fakt, że na remont pobliskiego cmentarza z I wojny światowej udało się nam pozyskać dodatkowe dotacje – od wojewody małopolskiego, marszałka oraz ministra kultury i mamy oszczędności, do tej inwestycji dokładamy brakujące 60 tysięcy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nowy chodnik w Błoniu powstanie w ciągu trzech miesięcy, a jego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. - To bardzo ważny odcinek, którym przemieszcza się wielu pieszych. W pobliżu są domki jednorodzinne, trasy rekreacyjne i ruch jest spory. Chodnik bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo – mówi radny Stanisław Sarad.

W Błoniu powstanie 180 metrów bieżących nowego chodnika. Będzie on wykonany z kostki. A tymczasem modernizacja cmentarza w tej miejscowości już się rozpoczęła, pomnik nagrobny został pokryty rusztowaniem. Prace potrwają trzy miesiące. {Play}