Około 10 tysięcy złotych wynosi dochód z festynu strażackiego w Koszycach Małych. Pieniądze posłużą jako wkład własny do zakupu samochodu ratowniczo- gaśniczego dla tej jednostki. Jak informowaliśmy, OSP w Koszycach Małych została ujęta w wykazie planowanych zakupów pojazdów tego typu na bieżący rok. Na tę inwestycję zaplanowano dofinansowanie z następujących źródeł: Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska – 170 tysięcy złotych i dotacja budżetowa ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w kwocie 260 tysięcy złotych. - Dziękujemy władzom gminy za możliwość tak znacznego wsparcia, składanie wniosków i skuteczne pozyskiwanie pieniędzy. Chcemy dać też coś od siebie – mówi Dominik Żelichowski z koszyckiej jednostki.

Podczas pikniku strażacy zbierali wolne datki, a w zamian zaoferowali szereg atrakcji. Były m.in. pokazy symulatorów zderzeń, działań ratowniczo – gaśniczych, czy gaszenia oleju, a także pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. - Mieliśmy pyszności z grilla, smaczne ciasta od Klubu Seniora w Koszycach Małych, Miasteczko Strażackie, dmuchane zamki dla dzieci, zaplatanie warkoczyków i robiące furorę tzw. alkogogle. Za aktywny udział w naszych atrakcjach były jeszcze dodatkowe nagrody – np. hulajnoga od Pani Poseł Anny Pieczarki, basen przydomowy czy sprzęt ogrodniczy – wylicza Zbigniew Gniewek z OSP Koszyce Małe i sołtys tej miejscowości.

Strażacy z Koszyc Małych zbierają na tzw. wkład własny do zakupu samochodu. W tym celu podjęli uchwałę dotyczącą zorganizowania akcji mających na celu pozyskanie funduszy. W maju ogłosili zbiórkę za pośrednictwem strony zrzutka.pl, w czerwcu zorganizowali zbiórkę złomu, podczas której udało się zebrać ponad 10 ton różnego rodzaju metali. - Gdyby ktoś zechciał nam pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Datki można wpłacać za pośrednictwem strony zrzutka.pl, bezpośrednio na konto bankowe lub w remizie OSP. Za życzliwość i wsparcie z góry dziękujemy – dodaje Zbigniew Gniewek.

Przewidywany koszt zakupu samochodu dla strażaków z Koszyc Małych to 900 tysięcy złotych. Planowaną inwestycję wsparli także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Dodajmy, że nagrody ufundowali Krzysztof Lazarowicz z firmy Piast oraz Jarosław Świątek – przedsiębiorstwo Dom i ogród. {Play}