Inwestycja sfinansowana z Funduszu Sołeckiego jest już po odbiorze technicznym. - To znakomite miejsce spędzania wolnego czasu dla naszych najmłodszych mieszkańców. Dobra zabawa i aktywny odpoczynek gwarantowane – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Prace prowadzone były w bardzo szybkim tempie, trwały miesiąc.

- W ten sposób teren przy Orliku zaczyna się zmieniać. Mamy już nowoczesny plac zabaw, powstaje też piękny park zaprojektowany w ramach praktyk szkolnych przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. To świetne miejsce dla całych rodzin, dzieci będą się tu świetnie bawić – mówi sołtys Jan Nowak.

Na placu zabaw jest w sumie pięć nowoczesnych urządzeń – są m.in. mini zamek z kombinacją schodów, huśtawki, chwiejący most, tzw. gniazdo bociana czy sprężynowe bujaki. Oprócz tego nowe ławki i śmietniki. Całość kosztowała blisko 42 tysiące złotych.

Kolejne nasadzenia na terenie parku w Tarnowcu z kolei zaplanowano jesienią. Dobór roślin oraz urządzenie alejek parkowych skomponowali uczniowie popularnego, tarnowskiego Ogrodnika. Do pracy w terenie wrócą zaraz po przerwie wakacyjnej, czyli we wrześniu. {Play}