Jeszcze w te wakacje ma się rozpocząć planowana modernizacja. Koszt inwestycji wyniesie ok. 250 tysięcy złotych. Zamiast asfaltowej – pojawi się tam nowoczesna, poliuretanowa nawierzchnia. 100 tysięcy złotych dofinansowania pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

To ostatnie boisko w gminie Tarnów z nawierzchnią asfaltową. Ze względu na fakt, że teren przyszkolny przez wiele lat był własnością prywatną i nie można było w niego inwestować, dopiero teraz, po odkupieniu go przez samorząd, wszelkie ruchy są tam możliwe. - Nie czekamy z remontem, bo urazowość na tym obiekcie jest duża i rozpoczynamy prace zanim w Zgłobicach powstanie nowoczesny kompleks sportowy – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - O remont boiska wnioskowali także dyrektor szkoły, rodzice, radni gminni oraz sołtys – dodaje.

Prace remontowe potrwają ok. dwóch miesięcy i będą wykonane jeszcze w tym roku. Zaplanowano wymianę nawierzchni boiska na poliuretanową oraz uporządkowanie otoczenia. W najbliższych latach szkoła rozbudowana zostanie o salę gimnastyczną wraz z salami lekcyjnymi. Zgodnie z planem ma tam również powstać obiekt klubowy dla sportowców LKS Zgłobice. - Bardzo się cieszymy, że remont boiska już się rozpoczyna, zanim obok naszej szkoły powstanie nowoczesny kompleks sportowo – edukacyjny. Boiska asfaltowe to już przeżytek, dochodzi na nich do różnego rodzaju urazów. Z tego powodu ta inwestycja jest tak ważna – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, Barbara Międzybrodzka – Parcianko.

Przypomnijmy, trzy hektary z boiskiem w Zgłobicach stały się własnością gminy Tarnów dwa lata temu. Zakup poprzedziły długotrwałe negocjacje. Jest to kolejna nieruchomość – po działce ze Szkołą Podstawową oraz Ośrodkiem Zdrowia – odkupiona od spadkobierców rodziny Marszałkowiczów. - Uregulowanie praw własności terenów ważnych dla Zgłobic było krokiem koniecznym, by rozpocząć w nich inwestycje i zapewnić dynamiczny rozwój – mówi Grzegorz Kozioł. {Play}