Zofia Łach, zasłużona dla klubów seniora w gminie Tarnów, spoczęła na cmentarzu komunalnym w Tarnowcu. Pożegnali ją rodzina, znajomi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Będzie zapamiętana jako życzliwa i radosna osoba. - Pani Zosia miała niezwykłe poczucie humoru, którym obdarowywała nas wszystkich. Będzie jej nam bardzo brakowało – wspomina radny Eugeniusz Wojtarowicz, koordynator ds seniorów w gminie Tarnów.

Zofia Łach była także lokalną poetką oraz autorką scenariuszy do przedsięwzięć artystycznych seniorów, np. wystawianych przez nich Jasełek. Swoimi tekstami ubogacała wydarzenia okolicznościowe i kulturalne. - Pisała wiersze z różnych okazji, dodawała otuchy i krzepiła serca – mówi poseł Anna Pieczarka.

Poniżej tekst Pani Zofii napisany z okazji zabawy andrzejkowej dla seniorów z gminy Tarnów:

Jak ten czas leci, koniec jesieni
Niedługo wokół wszystko się zmieni
Dni coraz krótsze, a długa noc
Ale w seniorach jest jeszcze moc
Aby się spotkać, choć szare dni
Więc się zabawa seniorom śni
W snach wszyscy tańczą jak mistrzowie
A rzeczywistość prawdę opowie
Nie dla seniorów polki i harce
Nam pozostają spokojne walce
W walcu pląsamy jak motyle
I w walcu nikt nie zostaje w tyle
Więc Andrzejkowej zabawy czas
Do tańca rusza każdy z nas
A w wolnej chwili powróżymy
By się życzenia wszystkim spełniły
A czego senior życzyć sobie może
Zdrowia i siły daj nam dużo Boże
Pieniądze same lecą nam z nieba
Seniorom więcej nic nie potrzeba. {Play}