Dożynki Gminy Tarnów to jak zawsze połączenie tradycji i nowoczesności, obrzędów dożynkowych i różnego rodzaju atrakcji, zespołów folklorystycznych i koncertów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tak też było w tym roku. Po historycznej części oficjalnej z udziałem Pary Prezydenckiej przyszła pora na wspólną zabawę, na korzystanie z całej palety atrakcji przygotowanej przez organizatorów.

Nowością w gminie Tarnów była prawie 30-metrowa kontenerowa strzelnica Zakładów Mechanicznych, która przykuwała uwagę nie tylko dorosłych, ale ciekawiła przede wszystkim dzieci i młodzież. Natomiast kiedy najmłodsi czerpali radość z rozbudowanej strefy dla dzieci, starsi mieli okazję bawić się w rytmie disco polo, gdyż w tym roku ze sceny wybrzmiewały największe hity muzyki dyskotekowej – gościliśmy dwa topowe zespoły disco polo – M.I.G oraz legendę disco – zespół BOYS. Wielką popularnością cieszyła się również loteria z cennymi nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów Dożynek. Co ważne, jak zawsze na gminnych wydarzeniach, każdy los wygrywał, a oprócz tego brał udział w losowaniu naprawdę znakomitych nagród. Były m.in. rowery, tablety, smartwatche, smartphone, telewizor, zestawy lego, zestaw obiadowy, kosz miodów, bony na usługi kosmetyczne i marzenie każdego dzieciaka – samochód na akumulator oraz wiele, wiele innych. Zanim jednak emocje sięgnęły zenitu, na scenie wystąpiła Eliza Gąsiorowska, prawdziwy wulkan energii, uczestniczka The Voice Kids, która zaśpiewała największe współczesne hity m.in.  Sanah „Ale jazz” czy „Szampan”.

Wieczorową porą Zbylitowska Góra zamieniła się w stolicę disco polo, wybrzmiały takie przeboje jak „Wymarzona”, „Miód malina”, „Słodka wariatka”, czyli sceną zawładnął zespół M.I.G. Następnie publiczność porwały kolejne szlagiery - „Jesteś szalona”, „Moja kochana”, „Najpiękniejsza dziewczyno”, „Wciąż pamiętam” czy „Wolność”, mowa oczywiście o legendzie polskiego disco, czyli zespole Boys.

Warto wspomnieć, iż jak co roku organizacja Dożynek Gminy Tarnów odbywała się przy ogromnym wsparciu licznych sponsorów, którzy co roku pomagają w przeróżny sposób w organizacji tego przedsięwzięcia. Pozyskane środki finansowe czy rzeczowe pozwoliły zarówno na wspólne kultywowanie tradycji poprzez obrzędy, swojskie jadło czy ludowe występy, jak i koncerty topowych zespołów. – Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, którzy co roku wspierają organizację Dożynek Gminy Tarnów. Tak naprawdę to tylko i wyłącznie dzięki nim możliwy jest tak duży rozmach tego wydarzenia, to ich wkład czy to finansowy, czy rzeczowy pozwala zapraszać nam do gminy Tarnów kultowe zespoły, organizować loterię z naprawdę cennymi nagrodami czy proponować mieszkańcom całą paletę atrakcji – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. {Play}