Sołtys Woli Rzędzińskiej Mieczysław Nytko znalazł się w gronie najlepszych sołtysów powiatu tarnowskiego za 2020 rok. W spotkaniu w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie wręczano wyróżnienia uczestniczyli również wójt Grzegorz Kozioł i poseł Anna Pieczarka.

Zwykle najbardziej zasłużonych i oddanych swej pracy sołtysów nagradzano podczas dożynek powiatowych, ale w tym roku, podobnie jak w poprzednim postanowiono ich jeszcze nie organizować ze względu na pandemię koronawirusa. Zdecydowano jednak o kontynuowaniu w tym roku konkursu na najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego.

- Nie chcieliśmy, aby przerwa trwała zbyt długo i stąd dzisiejsze spotkanie. Trzeba doceniać zaangażowanie sołtysów, bo ta funkcja to wielkie zobowiązanie, to wielka odpowiedzialność – powiedział starosta Roman Łucarz.

- Praca sołtysa to nieustająca troska o mieszkańców i estetykę wsi. Będziemy robić wszystko, aby podniesiona została ranga sołtysa. Aby jego praca była nie tylko doceniana, ale też wynagradzana - stwierdził przewodniczący Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Tadeusz Bąk.

Tytuł Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego 2020 przypadł sołtysowi Ciężkowic Mieczysławowi Kapałce, który funkcję pełni od 26 lat.

 - Od przeszło dwudziestu lat współpracuję z sołtysami przy organizacji różnych wydarzeń i wiem, jak są pomocni, jak to jest ważna i potrzebna funkcja. Potrafią ludzi zjednoczyć i zachęcić do wspólnego działania. Widać dobroć w ich oczach – mówiła poseł Anna Pieczarka.

W gronie wyróżnionych znalazł się sołtys Woli Rzędzińskiej I Mieczysław Nytko. – Dziękuję za to wyróżnienie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i nagroda. Staram się być z ludźmi i dla ludzi, dlatego też tak wiele dla mnie znaczy to, iż mogę tę funkcję pełnić już kolejne kadencje – mówi Mieczysław Nytko. Warto wspomnieć, iż Mieczysław Nytko jest sołtysem już 14 lat, z kadencji na kadencję zyskuje zaufanie mieszkańców, ich głos, który świadczy o jego rzetelnej pracy i zaangażowaniu w sprawy sołectwa. Dowodem na to jest także fakt, iż może poszczycić się także największym w gminie Tarnów stażem jako radny – mieszkańcy obdarzyli go zaufaniem już siódmą kadencję.

- Serdecznie gratuluję Panu Mieczysławowi Nytce, sołtysowi Woli Rzędzińskiej I, tego wyróżnienia. I dziękuję za codzienną, już wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców Woli Rzędzińskiej – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. {Play}