We wszystkich placówkach oświatowych wybił dzisiaj pierwszy dzwonek. W większości szkół gminy Tarnów nowy rok szkolny rozpoczął się od uroczystej mszy św. odprawianej w kościołach w poszczególnych miejscowościach. Następnie uczniowie mogli w końcu zasiąść w szkolnej ławce i przywitać kolegów i koleżanki po wakacyjnej przerwie.

Podobnie było w Szkole Podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu, gdzie uczniów oprócz dyrektorki Anny Filar i wychowawców przywitał w tym nowym roku szkolnym wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Za Wami wakacje, piękne wspomnienia i pewnie liczne wycieczki. Przed Wami nowy rok szkolny – pełen ciekawych wyzwań oraz inspirujących zadań, które z każdym dniem przybliżać Wam będą świat. Życzę Wam wielu sukcesów, realizacji pasji i zainteresowań, z których czerpać będziecie nie tylko wiedzę i umiejętności, lecz przede wszystkim radość i chęć rozwijania się – mówił wójt gminy Tarnów. Złożył on również życzenia nauczycielom i wychowawcom – by ich praca obfitowała w sukcesy edukacyjne i dydaktyczne.

Następnie podkreślono wagę bezpośrednich spotkań, nauki nie w trybie zdalnym, ale w szkolnej klasie i tego, by mimo wszystko było bezpiecznie, a o to już zatroszczyli się dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Tarnów. {Play}