Maciej Gładysz, bo o nim mowa,  znakomicie poradził sobie w finałowej rundzie Mistrzostw Europy FIA. Zajął drugie miejsce i sięgnął po zwycięstwo. Trzeba dodać, że to historyczne zwycięstwo - po raz pierwszy polski kierowca został zwycięzcą tej prestiżowej serii (FIA).
Finałowa runda odbyła się na torze w Kristianstad w Szwecji. W rywalizacji, w kategorii OK-Junior, wzięło udział 44 kierowców z całego świata. Maciej Gładysz w wyścigach kwalifikacyjnych zanotował drugie, trzecie i pierwsze miejsce, a w finale minął linię mety jako drugi. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw FIA Karting Academy Trophy Maciej Gładysz zajął 1 miejsce!
To pierwsza wygrana polskiego kierowcy w FIA Karting Academy Trophy. Reprezentanci naszego kraju startują w tej serii od ponad dziesięciu lat. Przypomnijmy, Maciej Gładysz jest zawodnikiem klubu TTSK K-TEAM Tarnów i mieszka w Koszycach Małych.