Na stadionie sportowym w Szerzynach odbyły się XVI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla jednostek OSP z terenu miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Gminę Tarnów reprezentowała drużyna z OSP Koszyce Małych (seniorzy) oraz żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Zbylitowska Góra. Dziewczęta z MDP Zbylitowska Góra zajęły II miejsce! - Wielkie brawa dla młodych reprezentantek OSP z tej miejscowości gminy Tarnów. Gratuluję znakomitego wyniku i dziękuję za promowanie straży ochotniczej w gminie Tarnów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Zawody rozgrywane były według specjalnych regulaminów. - Tu nie ma przypadkowych konkurencji. Podstawą są siła i sprawność, bo to bardzo trudne zawody, a wszystko odbywa się na czas. Dziewczęta muszą np. mierzyć się z ciężkimi wężami pożarniczymi, błyskawicznie je rozwijać, rzucać, spinać itd. Muszą też pokonać sztafetę. Do tego rodzaju zawodów przygotowujemy je na boisku lub przy remizie OSP. Udział w rozgrywkach wymaga naprawdę ciężkiego i długotrwałego przygotowania – mówi naczelnik OSP Zbylitowska Góra Łukasz Aleksander. - Nasze zawodniczki mają od 12 do 15 lat – dodaje.

Dodajmy, że organizatorami zawodów w Szerzynach byli Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Po tym zwycięstwie, dziewczęta z MDP Zbylitowska Góra postanowiły, że następnym celem będzie zdobycie I miejsca i reprezentowanie już nie tylko gminy Tarnów, ale i powiatu tarnowskiego na zawodach o randze wojewódzkiej. - Mocno kibicujemy i wspieramy – dodaje Grzegorz Kozioł. {Play}