To było prawdziwie rodzinne i sąsiedzkie święto. Parafia w Zbylitowskiej Górze świętowała uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji odbył się Festyn Parafialny. - Byliśmy razem jako jedna wielka wspólnota. Potrafimy nie tylko razem się modlić, ale i świętować. Ten festyn był okazją zarówno do pięknej modlitwy, gdyż nasze spotkanie rozpoczęła Uroczysta Eucharystia oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz zabawy. Za wszelkie wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia, z serca dziękujemy – mówi proboszcz, ks. Józef Kaczmarski.

A program wydarzenia rzeczywiście był bardzo bogaty i wśród propozycji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były m.in. zabawy dla małych i dużych, występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze, koncerty Zespołów Parafialnych: Schola Dzieci, Armia Zbawiciela i Exsultate Deo. Wystąpili ponadto Grupa All Stars z Bobrownik Wielkich, Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, a gwiazdą wieczoru był Marcin Daniec. - Była też Słodka Kawiarenka, a w niej odpustowe ciasto, czyli domowe wypieki przygotowane przez parafian ze Zbylitowskiej Góry, które cieszyły podniebienia – wylicza wikariusz, ks. Tomasz Biernat.

Ratownicy Medyczny i strażacy z OSP ze Zbylitowskiej Góry dali pokaz sprawności i zaprezentowali specyfikę swojej pracy w ramach pokazu Uważni i bezpieczni.

Festyn Parafialny w Zbylitowskiej Górze był integracyjnym spotkaniem pokoleń. - To piękna tradycja spotkań mieszkańców w różnym wieku, całych pokoleń, rodzinów i sąsiadów. Miło jest patrzeć jak potrafią się integrować, ale i wzajemnie sobie pomagać – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Szczęśliwcy, którzy wzięli udział w loterii, mogli otrzymać atrakcyjne nagrody, m.in. hulajnogę od poseł Anny Pieczarki, rower przekazany przez wójta Grzegorza Kozioła czy pamiątki – praktyczne gadżety z Centrum Kultury i Bibliotek oraz inne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów ze Zbylitowskiej Góry.

W Festynie Parafialnym udział wzięli m.in. wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem, radny ze Zbylitowskiej Góry Paweł Kolbusz i sołtys Piotr Rybski. W organizację wydarzenia aktywnie wlączyli się przede wszystkim członkowie Rady Sołeckiej i organizacji przykościelnych, w tym koła Caritas w Zbylitowskiej Górze. {Play}