Na terenie gminy Tarnów, zadanie to realizuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Diagnostyczno-Lekarska Centermed, filia nr 3,, mieszczący się przy ul.  Zgłobickiej 9. Akcja szczepień przeciwko meningokokom jest prowadzona w ramach „Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027”.

W jego ramach zostaną  wykonane  nieodpłatne szczepienia przeciwko meningokokom poprzedzone każdorazowo badaniem lekarskim kwalifikującym dziecko do szczepień. Szczepienia będą realizowane do 30 listopada 2021 roku.

Programem objęte są dzieci do 2 lat, w tym kończące w danym roku kalendarzowym 2 lata. Ze względu na ograniczoną liczbę szczepień, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Dodajmy, że program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Tarnów. {Play}