W niedzielę, 19 września, w Tarnowcu na terenie przykościelnym odbył się Festyn Parafialny „Tarnowieckie pożegnanie lata” organizowany przez Parafię pw. św. Józefa Rzemieślnika, szkołę podstawową oraz przedszkole. Mimo niepogody było po sąsiedzku, muzycznie i smacznie, nie zabrakło atrakcji zarówno dla tej młodszej, jak i starszej części społeczności.

Wydarzenie otwarł Zespół Remedium ze szkoły podstawowej w Tarnowcu. Następnie na scenie pojawił się tradycyjny folklor w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Skalnik” z Kamionki Wielkiej, reprezentującego region Lachów Sądeckich położony u podnóża najdalej na północ wysuniętej części Karpat. Muzyka, śpiew, taniec, zwyczaje i obrzędy – to wszystko zawarte w choreografii Zespołu mogli podziwiać zgromadzeni mieszkańcy. Natomiast po występie, zespół zaprosił wszystkich do wspólnej folkowej zabawy. Na dzieci czekały zaś różnego rodzaju animacje, zabawy i konkursy. Nie zabrakło tradycyjnego bigosu gminnego, znaku rozpoznawczego każdego wydarzenia kulturalnego organizowanego w gminie Tarnów. Centrum Kultury wsparło festyn od strony organizacyjnej.

Jak podkreśla sołtys miejscowości, Jan Nowak, celem festynu było przede wszystkim zintegrowanie sołeckiej społeczności, zjednoczenie mieszkańców i okazja do wspólnego wielkiego sąsiedzkiego spotkania, na czym bardzo zależało proboszczowi parafii, ks. dr. Tadeuszowi Michalikowi. {Play}