Wydarzenie odbędzie się 26 września na stadionie sportowym KS Nowa Jastrząbka – Żukowice, skąd pochodzi tata Olusia. Początek o 13.00. Podczas pikniku Komitet Społeczny Pomoc Olusiowi będzie kwestował, zbierając do puszek środki pieniężne na diagnostykę i operację małego mieszkańca gminy Tarnów. - Zachęcamy do udziału w pikniku i pomocy Olusiowi, każda wpłata ma znaczenie – mówi wójt Grzegorz Kozioł. W programie sporo różnych atrakcji, a szczegóły na plakacie.

Jak informowaliśmy, chłopiec cierpi na ostrą padaczkę, samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma lewostronny niedowład. Jedyną szansą na jego usprawnienie jest kosztowna operacja oddzielania półkul mózgowych w Schon Klinik Vogtareuth w Niemczech.

Trwa zbiórka pieniędzy - potrzeba w sumie przeszło 400 tysięcy złotych, za pomocą portalu siepomaga udało się zebrać dotychczas ok. 130 tysięcy.

2 października maluch z Woli Rzędzińskiej skończy 2 lata.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/olek-lechwar