Dotychczasowy zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobicach został szefem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Nominację otrzymał od minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. - To dla mnie wielkie wyróżnienie. Jestem przekonany, że podołam wyzwaniu i bardzo się cieszę z nowego rozdziału zawodowego w moim życiu – mówi Mariusz Haba.

Mariusz Haba posiada bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą. Był m.in. wychowawcą placówki opiekuńczo – wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej, wychowawcą w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, a ostatnio zastępcą dyrektora szkoły w Zgłobicach. - Gratuluję nominacji i, podobnie jak w przypadku Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, liczę na dobrą i owocną współpracę z samorządem gminnym w nowym miejscu pracy. A plany już są – chcemy, aby wychowankowie OHP współdziałali z nami w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. O szczegółach niebawem poinformujemy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nowy dyrektor OHP w Tarnowie jest strażakiem ochotnikiem ze Zgłobic, ukończył Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Tarnowie oraz podyplomowo m.in. zarządzanie w oświacie, zarządzanie w administracji urzędów samorządowych i państwowych oraz pedagogikę resocjalizacyjną.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Nową pracę rozpoczyna od zaraz. {Play}