Mieszkanka Jodłówki-Wałek zajęła 7. miejsce w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski! Zawodniczka tarnowskiego klubu MLUKS i wychowanka Ryszarda Jasicza z sukcesem wzięła udział rozegranych w Karpaczu Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski do lat 16. – Gratulujemy i dziękujemy za sportowe promowanie gminy Tarnów. To kolejna młoda osoba, którą się szczycimy – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

To jednak jeszcze nie koniec. Aleksandra Zaucha ustaliła swój nowy rekord życiowy w biegu na 80 m przez płotki, a podczas zawodów dokonała tego dwukrotnie. Najpierw w biegu eliminacyjnym zaliczyła wynik 12.22 s, a następnie poprawiła go o ponad trzy dziesiąte sekundy. Przebiegła w czasie 11,91 sekundy co dało jej pierwsze miejsce w finale “B” i siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce rozgrywane są na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu. Startują w nich młodzicy z całej Polski.

Aleksandra Zaucha ma 14 lat. Zawody odbywały się w przeddzień jest urodzin. Tydzień wcześniej została Misrzynią Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. {Play}