Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w tej miejscowości gminy Tarnów odbył się piknik rodzinny w ramach akcji #SzczepimySię. Organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich przy współudziale Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porębie Radlnej oraz Centrum Kultury i Bibliotek gminy Tarnów. Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła bardzo wiele rodzin, na które czekało mnóstwo atrakcji. - To był rodzinny, integracyjny czas, będziemy organizować kolejne, podobne przedsięwzięcia – mówi dyrektor Krystyna Olszówka – Łępa.

Na najmłodszych uczestników pikniku czekały zjeżdżalnie, malowanie twarzy, animatorki, w które wcieliły się panie pracujące w przedszkolu, konkurs plastyczny, konkurencje sportowe i rodzinne, turniej wiedzy o zdrowiu, tenisa stołowego, były też popisy wokalne uczniów.

Uczestnicy podziwiali grupę ze szkoły tańca - Dance Mind Studio i wspaniale tańczących dorosłych z klubu Gwiazda prowadzonych przez Teresę Gajdę. Na koniec pikniku o zwycięstwo w meczu piłki nożnej walczyli ojcowie kontra uczniowie. Panie z KGW przygotowały ogrom poczęstunku, którym częstowały wszystkich przybyłych gości.

Podczas pikniku wręczono nagrody m.in. za konkurs plastyczny, rozgrywki sportowe, konkurs wiedzowy. Wśród osób, które zostały zaszczepione również rozlosowano cenne nagrody. Była lekcja pierwszej pomocy wykonana przez druhów z miejscowej OSP.

Patronatem medialnym wydarzenie objęło radio RDN i Tarnowska.tv. - Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku w naszej szkole. Szczególne podziękowania należą się Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej MEDICUM z Tarnowca w osobie doktora Stanisława Petlica, Honorowego Obywatela Gminy Tarnów oraz pielęgniarki Jolanty Tomaszewskiej, którzy poświęcili swój czas, aby chętne osoby mogły zaszczepić się przeciw Covid19 – dodaje dyrektor szkoły. {Play}