Z tej okazji spotkanie okolicznościowe zorganizowano w miejscowej szkole podstawowej. Były - urodzinowy tort, życzenia i wspomnienia, a nawet wspólnie odśpiewana piosenka ułożona specjalnie na tę okazję. - To nasze miejsce. Miejsce spotkań, relaksu i kontaktu z drugim człowiekiem. Lubimy być razem, daje nam to poczucie przynależności – mówi prezes Klubu Seniora w Zawadzie Alicja Wiązowska. - Gminne Kluby Seniora są jednym z naszych znaków rozpoznawczych. Należą do nich ludzie mocno kreatywni, z głowami pełnymi pomysłów. Gratuluję pięciolecia i wielu cennych inicjatyw – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Gośćmi uroczystości byli dyrektor miejscowej szkoły Krzysztof Nowak, sołtys i radny Zbigniew Partyński, gminny koordynator ds seniorów i radny Eugeniusz Wojtarowicz, była koordynator ds seniorów Maria Ostrowska z Tarnowca oraz zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Ewa Kubisztal.

- Jesteśmy osobami dojrzałymi, mamy swoje troski i problemy, o których zapominamy, gdy jesteśmy razem. Gdy zamykają się drzwi, świat zewnętrzny jakby przestaje istnieć i wtedy rodzą się pomysły. Plany na najbliższy czas? Jeżeli tylko nie przeszkodzi nam sytuacja zewnętrzna związana z epidemią, będziemy organizować cykliczne spotkania, zabawę andrzejkową, warsztaty, a także spacery, bo okolicę mamy naprawdę piękną. Czego chcieć więcej? - dopowiada Alicja Wiązowska.

Członkowie Klubu Seniora w Zawadzie życzyli sobie kolejnych bogatych w pomysły lat funkcjonowania oraz degustowali urodzinowy tort ufundowany przez samorząd gminy Tarnów. {Play}