W Domu Kultury w Radlnej, pary małżeńskie z terenu gminy Tarnów, które w bieżącym roku świętują jubileusz półwiecza małżeństwa odebrały medale Prezydenta RP Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali oni także listy gratulacyjne, legitymacje, upominki i kwiaty. Medale wręczali wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, wójt Grzegorz Kozioł, zastępca Wójta Sławomir Wojtasik, przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera oraz kierownik Referatu Administracji Urzędu Gminy Tarnów Maria Golonka. - Jesteście naszymi bohaterami. Pokazujecie co znaczy odpowiedzialność za dane słowo. Możecie być wzorem do naśladowania także dla młodego pokolenia. Dziękujemy Wam za to – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Gośćmi uroczystości byli ponadto poseł Anna Pieczarka, członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach oraz przedstawiciele prezydium Rady Gminy Tarnów – przewodnicząca Wiesława Mitera i wiceprzewodniczący Stanisław Sarad.

- Dziękując za Waszą obecność, chciałabym życzyć kolejnych lat wypełnionych miłością i radością ze wspólnych chwil. Celebrujcie każdy moment życia we dwoje i cieszcie się sobą. Pozornie zwykłe chwile w naszym życiu są najpiękniejsze – mówiła poseł Anna Pieczarka.

Muzycznie uroczystość uświetnili artyści – Krzysztof Judasz oraz laureatka wielu nagród i festiwalu, mieszkanka gminy Tarnów, Eliza Gąsiorowska. Był też poczęstunek i długie rozmowy. - Jesteśmy bardzo wzruszeni. To niezwykle podniosły moment. Otrzymaliśmy medale Prezydenta RP za nasze wspólne życie – za radości, trudy oraz zwycięstwa we dwoje. Nasze dzieci są z nas dumne. Cieszymy się, że możemy być tu dzisiaj – mówi Pani Krystyna.

Zdjęcia wszystkich odznaczonych mieszkańców gminy Tarnów opublikujemy w najnowszych Nowinach Tarnowskiej Gminy. {Play}

Irena i Adam Banachowie
Lidia i Józef Batkowie
Barbara i Edward Bazułowie
Maria i Józef Brodowie
Irena i Zbigniew Brończykowie
Genowefa i Franciszek Bąkowie
Wanda i Franciszek Cichowie
Bogumiła i Stanisław Cichy
Halina i Wiesław Cyzowie
Alfreda i Zbigniew Czapkowiczowie
Halina I Krzysztof Dąbrowscy
Emilia i Władysław Fitowie
Irena i Stanisław Gajkowie
Janina i Kazimierz Gawronowie
Anna i Sylwester Grędysowie
Henryka i Kazimierz Jaje
Stanisława i Jerzy Kawulowie
Maria i Jan Kazibudzcy
Czesława i Stanisław Koziołowie
Bożena i Stanisław Kubatowie
Cecylia i Kazimierz Kubisztalowie
Elżbieta i Wiesław Lisowie
Barbara i Tadeusz Lizakowie
Anna i Tadeusz Malazdrowie
Teresa i Ryszard Małkowie
Czesława i Stanisław Mordylowie
Maria i Henryk Mrozowie
Grażyna i Jan Mrozowie
Wanda i Stanisław Nowakowie
Bronisława i Józef Olszówkowie
Zofia i Marian Osikowie
Janina i Robert Piekarzowie
Tadeusz i Barbara Pierzchałowie
Wiesława i Kazimierz Piznalowie
Franciszka i Julian Pyjorowie
Krystynę i Jacka Ramianów
Krystyna i Kazimierz Rybakowie
Maria i Marian Sienkowscy
Janina i Stanisław Sikorowie
Bronisława i Eugeniusz Skoczkowie
Zofia i Stanisław Sobolowie
Grażyna i Stanisław Stecowie
Danuta i Ryszard Sternalowie
Lidia i Władysław Szydłowscy
Maria i Kazimierz Tokarzowie
Romana i Kazimierz Tyrkowie
Danuta i Stanisław Tyńscy
Maria i Józef Wielgusowie
Krystyna i Zbigniew Wodzińscy
Janina i Tadeusz Włodarzowie
Zofia i Józef Zimowie