Uroczystość podniesienia flagi RP na nowy maszt połączona z widowiskiem patriotycznym oraz rozstrzygnięciem konkursu pieśni i wiedzy patriotycznej odbyła się w Szkole Podstawowej w Tarnowcu. - Dzisiejszym dniem zapisujemy się na kartach historii jako patrioci. Budujemy trwały pomnik, który przetrwa na zawsze, nigdy nie ulegając zapomnieniu – mówi dyrektor Anna Filar.
 
W uroczystości udział wzięli poseł Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł, radny z Tarnowca Grzegorz Drwal, przedstawiciele Małopolskiego Centrum Edukacji „MEC” Katarzyna Kędra i Mariusz Cupiał oraz proboszcz miejscowej parafii ks. dr Tadeusz Michalik.


Gratulując uczniom wygranych w konkursie pieśni i wiedzy patriotycznej, poseł Anna Pieczarka zwróciła uwagę na silną postawę patriotyzmu, która tkwi w młodych ludziach. - Jestem z Was dumna, jestem pod wrażeniem Waszych wyników w konkursie oraz widowiska, które zaprezentowaliście. O Polsce, o tym, kim jesteście, od dzisiaj będzie Wam jeszcze mocniej przypominała jej flaga, która tak dumnie powiewa na maszcie przy Waszej szkole – mówi.

-Miło patrzeć jak nowa flaga unosi się w powietrzu. Widać ją tak wyraźnie, że od teraz, przejeżdżając przez Tarnowiec trudno będzie jej nie zauważyć. Mamy już flagę w Porębie Radlnej, mamy też w Tarnowcu. Zwracają uwagę i pięknie wyglądają – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}