Mimo, że zima zbliża się wielkimi krokami, samorząd gminy Tarnów już myśli o wiosennym zagospodarowaniu przestrzeni publicznych. Jako, że gmina Tarnów z estetyki placów, skwerów i centrów wsi słynie, a czas na zasiewanie krokusów jest właśnie teraz, pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek ruszyli w teren. W poszczególnych miejscowościach pojawiły się sadzonki tych ulubionych, zwiastujących wiosnę kwiatów.


Krokusy będą cieszyć oko w wielu miejscowościach gminy Tarnów, m.in. w Zgłobicach, Zbylitowskiej Górze, Koszycach Wielkich, Koszycach Małych, Jodłówce – Wałkach, Zawadzie, Tarnowcu i w Woli Rzędzińskiej. Za zakup sadzonek zapłaciło starostwo powiatowe w Tarnowie z pomocą finansową Urzędu Gminy Tarnów.


Warto dodać, że wiosną rozkwitające krokusy widać nie tylko na terenach administrowanych przez samorząd, wielu mieszkańców zdobi nimi swoje prywatne posesje.


A przygotowującej się do zimy gminie Tarnów w ogrodach, na podwórkach oraz w miejscach użyteczności publicznej, towarzyszą intensywne porządki. Wykonują je zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy gminy Tarnów. Grabią liście, dbają o skwery i inne, publiczne miejsca, sprzątają chodniki, ścieżki rowerowe i ulice.


W okresie, gdy szybciej zapada zmrok, warto pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych na ubraniach. To znacznie poprawia bezpieczeństwo i powoduje, że dla nadjeżdżających pojazdów jesteśmy widoczni ze znacznej odległości. {Play}