Gala Przedsiębiorczości Mecenasów Dożynek Gminy Tarnów odbyła się 16 października. Jest to coroczne spotkanie przedsiębiorców z całego regionu tarnowskiego i okolic, władz samorządowych, radnych i sołtysów, lokalnych mediów oraz wszystkich tych, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. W uroczystości wzięła udział również Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Gala jest okazją do podziękowania zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym, którzy wsparli w sposób finansowy, rzeczowy czy osobowy organizację Dożynek Gminy Tarnów, a tym samym pozwolili na wspólne kultywowanie tradycji, jak i występy topowych zespołów. Przypomnijmy również, że w tym roku Święto Plonów było tym bardziej wyjątkowe, iż gmina Tarnów gościła Parę Prezydencką – Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką – Agatą Kornhauser-Dudą. Zarówno dzięki wsparciu sponsorów, jak i ogromnemu nakładowi pracy przedstawicieli poszczególnych sołectw gmina Tarnów zaprezentowała się w skali kraju jako gmina prężnie działająca, posiadająca swoje zwyczaje, tradycje i miejscowości okrzyknięte mianem najpiękniejszych. Jak co roku Gala Mecenasów to także rozmowy, wymiana poglądów i dyskusje na temat rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy Tarnów. Jest to okazja do poruszenia ważnych tematów czy nurtujących kwestii związanych z rozwojem i rozbudową, a także sytuacją pandemiczną w wielu przedsiębiorstwach. To również czas nawiązywania współpracy, proponowania ofert biznesowych i wzajemnej pomocy.

Podczas spotkania została wyświetlona wspomnieniowa prezentacja, która stanowiła krótkie, ale wymowne podsumowanie tej historycznej daty – 21 sierpnia, czyli Dożynek Gminy Tarnów. Symboliczne statuetki Mecenasom Dożynek Gminy Tarnów wręczyli włodarz gminy – Grzegorz Kozioł oraz przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera. {