Już w czwartek, 21 października, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbędą się eliminacje wojewódzkie VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Organizatorami wydarzenia są Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Stowarzyszenie PASSIONART, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiła się rekordowa liczba chętnych, jest to prawie 50 podmiotów z całego województwa małopolskiego, w tym maluchy, dzieci, młodzież, dorośli, zespoły czy chóry, słowem – przedstawiciele każdej kategorii ujętej w regulaminie. Repertuar dobranych utworów jest również bardzo bogaty, na scenie uczestnicy zaprezentują utwory zarówno te znane, jak i bardzo niszowe. Natomiast w jury zasiądą reprezentanci najbardziej prestiżowych instytucji muzycznych:
dr Mariusz Wróbel – Filharmonia Krakowska
prof. Klaudia Romek – Akademia Muzyczna w Krakowie
Paweł Kowal – Stowarzyszenie Passionart
Karolina Szymańska – nauczyciel muzyki
Eliza Gąsiorowska – wielokrotna laureatka Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej
Adam Ryba – historyk, znawca regionu
Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski. Zwycięzcy eliminacji wezmą udział w Koncercie Galowym w Krakowie, który odbędzie się już w listopadzie w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego.