Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” przyznało dofinansowania dla wszystkich gminnych szkół podstawowych na realizację wycieczek edukacyjnych, których celem jest poznawanie Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii. W sumie zostanie dofinansowanych aż 13 wycieczek – jedno, dwu, a nawet trzydniowych. Łączna kwota dotacji wynosi blisko aż 100 tys. zł przy 80% dofinansowaniu.  
W ramach programu uczniowie będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze polskie miasta, zwiedzić największe muzea, wystawy i najbardziej znaczące dla historii zamki, uczestniczyć w centrach nauki. W programach wycieczek jest aż 10 różnych miast, które mogą poszczycić się najciekawszymi obiektami kulturalno-historycznymi. Są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Panorama Racławicka we Wrocławiu, Ogród Doświadczeń czy Zamek Królewski zarówno na Wawelu, jak i w Warszawie oraz wiele innych atrakcji kulturalno-historycznych i zabytków. Łącznie z wycieczek skorzysta aż 900 uczniów z publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.
Celem ministerialnego programu „Poznaj Polskę” jest urozmaicenie zajęć lekcyjnych, uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowanie w centrach nauki, co pozwoli uczniom na zdobywanie nowych umiejętności. {Play}