Najmłodsi mieszkańcy Tarnowca mogą cieszyć się nowymi atrakcjami na placu zabaw przy Szkole Podstawowej. Do dyspozycji dzieci oddano m.in. zestaw zabawowy ze ślizgawką i ścianką wspinaczkową, huśtawkę z bocianim gniazdem, huśtawkę wagową eco oraz dwie piękne drewniane altanki. Koszt inwestycji to blisko 33 tys. zł. Warto zaznaczyć, iż plac zabaw jest ogólnodostępny, służy nie tylko uczniom, lecz mogą z niego korzystać wszyscy najmłodsi mieszkańcy Tarnowca.

- Rozbudowanie placu zabaw przy szkole podstawowej jest dla dzieciaków bardzo ważne, już nie mogą doczekać się pierwszych zabaw na nowych urządzeniach. Ogromnie się cieszę, że moja inicjatywa spotkała się ze wsparciem wójta Grzegorza Kozioła, gdyż to dzięki środkom finansowym z gminy Tarnów inwestycja ta była możliwa – podkreśla Anna Filar, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnowcu.

- Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Jest ona naprawdę potrzebna w dzisiejszych czasach, by nasze dzieci mogły spędzać czas aktywnie, z dala od komputera – mówi radny i sołtys miejscowości, Jan Nowak.

Oprócz nowości na placu zabaw znajdują się karuzele, ścianki wspinaczkowe, zestaw zjeżdżalni, huśtawki, piaskownica i wiele innych atrakcji.

- Plac zabaw przy szkole podstawowej jest bardzo potrzebny, co wiele razy podkreślałem. Dotychczas wyglądał skromnie, ale udało się dodać nowe elementy, które będą służyć nie tylko zabawie, ale także pozwolą na prowadzenie lekcji na świeżym powietrzu – dodaje radny miejscowości, Grzegorz Drwal.

Warto przypomnieć, iż w Tarnowcu przy Orliku znajduje się także profesjonalna baza sportowa połączona z placem rekreacyjnym, a w tym m.in. siłownia plenerowa, urządzenie do street workout, czyli treningu siłowego oraz tor rowerowy typu pumptrack. Niedawno został również rozbudowany nowoczesny plac zabaw dla dzieci, którego koszt wyniósł blisko 42 tys. zł. {Play}