Inwestycja na cmentarzu komunalnym w tej miejscowości gminy Tarnów jest już zakończona. Zakres prac był spory. Powstał nowy obiekt wraz z zagospodarowaniem terenu.

Wartość zadania, które realizowane było etapami to ponad 720 tys. zł. W ramach inwestycji wyburzona została stara kaplica i powstała nowa wraz z wyposażeniem. Przebudowano słup energetyczny oraz zamontowano nowe obiekty oświetleniowe przy parkingu. Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych dodatkowo utwardzono teren. Wykonano także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

-Nowa kaplica jest zupełnie inna od poprzedniej – nie tylko estetyczna i funkcjonalna, ale i bardzo ciekawa architektonicznie. Rozmawiam z parafianami i odbiór tej nowej inwestycji jest bardzo dobry. Działalność nowej kaplicy zainaugurujemy 1 listopada – wtedy odbędzie się pierwsze nabożeństwo – mówi proboszcz parafii w Tarnowcu, ks. dr Tadeusz Michalik.

-Poprzednia kaplica była najstarszą w gminie Tarnów – powstała w 1976 roku. Była już naprawdę mocno zniszczona, stąd potrzeba wybudowania nowej. Cieszę się, że inwestycja doszła do skutku. Przypomnę jeszcze, że decyzję pozwolenia na budowę kaplicy gmina uzyskała w 2016 r. i jeszcze w tym samym roku wykonaliśmy fundamenty. Z uwagi na inne priorytetowe zadania, prace budowlane przy kaplicy wznowione zostały w kwietniu br. W ramach prac udało się przebudować kolidujący z wejściem do kaplicy słup energetyczny, a przede wszystkim oświetlić estetycznymi lampami przyległy parking. Bardzo pozytywne opinie mieszkańców
o nowej kaplicy dają mi wiele satysfakcji. Obiekt jest nowoczesny i funkcjonalny.
Na powierzchni użytkowej prawie 100 metrów kwadratowych urządzona została główna sala tzw. eksportacji, są też pomieszczenia pomocnicze, magazyn gospodarczy oraz  WC (w tym osobno dla osób niepełnosprawnych). Udało się również zakupić w pełni nowe wyposażenie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni
samorządowi – mówi sołtys Jan Nowak.

Zadowolenia nie kryją także radni gminni Jarosław Drwal i Grzegorz Drwal, którzy również wspierali budowę kaplicy cmentarnej w Tarnowcu. - Nowa kaplica na cmentarzu w Tarnowcu to obiekt, który po kilku latach doczekał się realizacji. Przerwa w pracach wynikała z konieczności zaangażowania środków budżetu na inne cele, choćby na zakup działek za Domem Kultury pod przyszłe centrum miejscowości. Jednak myślę, że opłacało się trochę poczekać. Budynek podoba się mieszkańcom a oświetlanie parkingu przy cmentarzu podkreśla ciekawą formę architektoniczną. Kaplica pozwoli na odprawianie Mszy Świętych w godnych warunkach, pożegnanie naszych bliskich i przyjaciół bez konieczności uciążliwych dojazdów z kościoła na cmentarz. Pamiętam jak 18 lat temu wraz z ówczesnym sołtysem Janem Nowakiem i członkami Rady Sołeckiej, Andrzejem Mleczką i Jerzym Litwińskim sposobem gospodarczym wykonywaliśmy drobne remonty w starej kaplicy i uruchamialiśmy instalację nagłośnienia na cmentarzu na Wszystkich Świętych. Teraz przy okazji budowy kaplicy wykonano nową instalację i mam nadzieję, że będzie służyć przez kolejne lata – mówi radny Grzegorz Drwal.

To jednak jeszcze nie koniec. -Jak każdy mam marzenia. Moim jest, żeby udało się wykonać jeszcze kolumbarium architektonicznie nawiązujące do całości oraz nawierzchnię głównej alei wykonanej z kostki szlachetnej. Do tego będę dążył i współpracował w tym zakresie z władzami gminy. Będę ponadto się starał wygospodarować część środków sołeckich na urządzenie zieleni wokół kaplicy – uzupełnia sołtys Jan Nowak. {Play}