W środę, 27 października, na boisku „Orlik” w Tarnowcu odbył się finał zawodów Gminnej Ligi Orlikowej Piłki Nożnej, w której łącznie wzięło udział 5 drużyn: KS Karolina, FC PO Nalewce, Lux Torpeda, Zewnętrzniaczek i Kasztany. Rozgrywki rozpoczęły się 29 września, odbywały się co tydzień – w środy. Ostatnie mecze rozegrano 27 października, one też zadecydowały o miejscach na podium poszczególnych drużyn. Puchar Wójta Gminy Tarnów otrzymał zespół Zewnętrzniaczek, srebrny medal przypadł drużynie FC PO Nalewce, brąz zaś powędrował do FC Karolina. Kolejno IV miejsce zajęła drużyna Lux Torpeda, V zaś Kasztany.

Emocje towarzyszyły nie tylko rozgrywkom drużyn, lecz zaciętą walkę o tytuł Najlepszego Strzelca prowadzili także zawodnicy. Do momentu rozegrania ostatniego meczu przez drużynę Zewnętrzniaczek prawdopodobnym Królem Strzelców był Marcin Jarosz z dorobkiem 13 bramek, za nim na prowadzeniu był Filip Jaśkiewicz z 7 trafieniami, który finalnie otrzymał tytuł Najlepszego po tym, jak w ostatnim meczu strzelił 10 goli, tym samym uzyskując imponujący wynik 17 trafień. Najlepszym Bramkarzem okrzyknięto Jakuba Cichego. Warto zaznaczyć, iż wszyscy uhonorowani zawodnicy to piłkarze zwycięskiej drużyny Zewnętrzniaczek.

Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki, dyplomy i medale otrzymała każda z drużyn. Były one wręczane przez wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła oraz zastępcę dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Ewę Kubisztal. Na koniec spotkania po pełnych emocji rozgrywkach zawodników zaproszono na poczęstunek. {Play}