Radlna, Łękawka, Wola Rzędzińska czy Jodłówka – Wałki – m.in. w tych miejscowościach gminy Tarnów zmodernizowano nawierzchnie. Remonty sfinansowano z dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego w wysokości 250 tys. zł. Drugie tyle dołożył samorząd. W sumie prace kosztowały ok. 530 tys. zł. - Zakres prac był spory, powstało w sumie 8 nowych dróg. Poprawiamy komfort funkcjonowania – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

-Prace były sprawnie prowadzone. Powstało w sumie blisko 2 500 metrów bieżących nowych nawierzchni. Dziś, w pełni komfortowe, są one już dostępne dla użytkowników – mówi kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów i radny powiatowy, Mariusz Tyrka.

Prace trwały dwa miesiące. To już kolejna dotacja z Urzędu Marszałkowskiego dla gminy Tarnów na ten cel. - Będziemy składać wnioski i aplikować o następne wsparcie. Dzięki temu remontów tego rodzaju możemy wykonywać więcej – dodaje Sławomir Wojtasik. {Play}