W sobotę, 6 listopada w Koszycach Małych, odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Tarnów. O godz. 9.00 jednostki rozpoczęły odprawę. Meldunek Komendanta Związku Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowie dha Daniela Gniewka przyjął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Następnie w imieniu jednostek OSP powitała wszystkich Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowie Katarzyna Biel. W odprawie jednostek OSP uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz mł. bryg. Marcin Opioła z PSP JRG 1 w Tarnowie.
Następnie Komendant Gminny omówił zdarzenia, w jakich jednostki prowadzić będą działania: wypadek samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, pożar w Zakładzie Produkcyjno-Handlowym „PRODEX”, wypadek samochodu osobowego z motorem. Ćwiczenia obejmowały także udzielenie pierwszej pomocy na podstawie założeń, jakie na bieżąco przekazywali przedstawiciele PSP w Tarnowie pełniący rolę rozjemców. Po zakończonych ćwiczeniach druhowie udali się do remizy w Koszycach Wielkich, gdzie miało miejsce podsumowanie i omówienie przebiegu ćwiczeń przez obecnych przedstawicieli PSP JRG 1 w Tarnowie.
Należy zaznaczyć, iż ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze są niezbędne do podejmowania właściwych, natychmiastowych działań w przypadku zagrożenia. Są one doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności druhów, a także stanowią informację zwrotną, nad czym należy jeszcze pracować. {Play}