W centrum miejscowości, przy Bramie Seklerskiej stanęła dodatkowa atrakcja dla najmłodszych – zestaw wspinaczkowy. Wymieniono także zużytą zabawkę oraz ślizg w zjeżdżalni. O takim przeznaczeniu środków z Nagrody Województwa Małopolskiego – Małopolska Wieś 2021 zdecydowała Rada Sołecka.

-Zestaw wspinaczkowy jest znakomitym uzupełnieniem placu zabaw w tym miejscu. To centrum wsi, chętnie i licznie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i gości. Charakterystyczny dla Koszyc Wielkich teren przy Bramie Seklerskiej to nie tylko miejsce spotkań i spacerów, ale i zabaw dziecięcych. Teraz jeszcze bardziej atrakcyjne – mówi sołtys Stanisław Ptak.

Nowy obiekt jest już po odbiorze technicznym. Dla bezpieczeństwa użytkowników pozostało jeszcze zamontować tzw. podłogę. - Będzie się ona składała z puzzli poliuretanowych. Będą je lada chwila układać pracownicy Urzędu Gminy Tarnów – mówi Iwona Fira–Rolewicz z Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Tarnów.

Jak informowaliśmy, Koszyce Wielkie wyróżnione w konkursie Małopolska Wieś 2021 otrzymały dotację w wysokości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy, służących podniesieniu jej atrakcyjności i poprawie jakości życia  mieszkańców.  {Play}