Przed nami jedno z najważniejszych świąt państwowych w ciągu roku – Narodowe Święto Niepodległości. Niech nasza gmina będzie biało-czerwona! - Sprawmy, by na naszych domach, na balkonach, na fasadach budynków czy w samochodach, z zachowaniem szacunku dla naszego narodowego symbolu, powiewały narodowe barwy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

-Bądźmy jedną wielką niepodległościową rodziną, bądźmy dumni z Niepodległej – dodaje.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone rokrocznie, 11 Listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Po 123 latach zaborów (1795 – 1918) nasz kraj wrócił na mapy świata. Wiele osób bohatersko oddało za wolność swoje życie. Ich heroiczne czyny upamiętniamy każdego roku. {Play}