Nowa przeprawa nie tylko dobrze wygląda, ale, przede wszystkim, znacznie poprawiła bezpieczeństwo w tej miejscowości gminy Tarnów. -Powstała w newralgicznym miejscu, przy Szkole Podstawowej. Jednocześnie poszerzona została jezdnia, a to dodatkowo wpływa na komfort poruszania się w tym miejscu – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

-To bardzo uczęszczany teren w Błoniu – droga do szkoły, ale i miejsce zamieszkania wielu rodzin, a także obszar rekreacyjny. Bardzo się cieszymy, że nowy ciąg komunikacyjny powstał właśnie tam. Marzy nam się jego przedłużenie w kierunku przysiółku Kopalina. A poprawę bezpieczeństwa już obserwujemy, ludzie są zadowoleni – mówi sołtys Błonia Antoni Batko. -Tam jest naprawdę spory ruch, dlatego ta inwestycja jest tak ważna – mówi radny Stanisław Sarad.

Budowa kosztowała 160 tys. zł. Ze względu na fakt, że na remont pobliskiego cmentarza z I wojny światowej pozyskaliśmy dodatkowe dotacje – od ministra kultury, wojewody małopolskiego i marszałka, oszczędności przekazaliśmy właśnie na ten cel – dodaje zastępca wójta.

W sumie powstało 180 metrów bieżących nowego ciągu komunikacyjnego. Jest on wykonany z kostki. {Play}