Emilia Masło stanęła na podium w 8. Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Patriotyzm wśród nas. Wolność – znaczy Ojczyzna”. Uczennica klasy IV zdobyła trzecie miejsce w muzycznych zmaganiach, które odbyły się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. - Gratulujemy Emilce i jesteśmy dumni z wszystkich naszych gminnych talentów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na koncert laureatów i wręczenie nagród, które odbyły się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. -Byliście kiedyś w filharmonii? Ja byłam kilkakrotnie, a ostatnio udało mi się tam nawet zaśpiewać. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa – mówi zadowolona Emilka.

-To było bardzo podniosłe i wzruszające wydarzenie. Emilka promuje naszą szkołę, miejscowość i gminę Tarnów nie po raz pierwszy. Jest bardzo ambitna i pracowita, konsekwentnie dąży do celu – mówi dyrektor SP Nr2 w Woli Rzędzińskiej Mariusz Widawski.

Jury doceniło nie tylko umiejętności wokalne Emilki, ale i fakt, że sama sobie akompaniowała, grając na gitarze. Uczennica szkoły w Woli Rzędzińskiej wykonała piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”, znaną m.in. z filmu „Czas honoru. Powstanie”. {Play}