Zakończyła się modernizacja obiektu sportowego w tej miejscowości gminy Tarnów. Zamiast asfaltowej – jest tam nowoczesna, poliuretanowa nawierzchnia. Z boiska już można korzystać.

-Boisko prezentuje się znakomicie. To jeszcze szersza oferta naszej szkoły i kolejny powód, by uczęszczać właśnie do niej. Dziękujemy władzom gminy za tę inwestycję, była ona naprawdę bardzo potrzebna – mówi z uśmiechem dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, Barbara Międzybrodzka – Parcianko. -Boisko stwarza duże możliwości trenowania z młodzieżą, to profesjonalny obiekt. Bardzo się cieszę, że jest. Wykorzystamy go w pełni – mówi nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłkarski, Szymon Adamski.

-Zgłobice się zmieniają, pięknieją. A jakość poszczególnych obiektów, krok po kroku, jest na coraz wyższym poziomie – dodaje pełniący obowiązki sołtysa Wojciech Kozioł.

Modernizacja jest efektem montażu finansowego. Jak informowaliśmy, 100 tysięcy złotych dofinansowania pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Resztę dołożył samorząd.

Przypomnijmy, inwestycję zrealizowano dopiero teraz ze względu na fakt, że teren przyszkolny przez wiele lat był własnością prywatną i nie można było w niego inwestować. Trzy hektary z boiskiem w Zgłobicach stały się własnością gminy Tarnów przeszło dwa lata temu. Zakup poprzedziły długotrwałe negocjacje z rodziną Marszałkowiczów. {Play}