Klub Seniora „Ostoja” ze Zbylitowskiej Góry obchodził piękny jubileusz powstania – 10 lat wspólnej działalności, a w tym wielu spotkań, zrealizowanych projektów, wspartych akcji charytatywnych, wycieczek, ale także prawdziwych przyjaźni i niekończących się rozmów.

Spotkanie jubileuszowe odbyło się w Domu Kultury w Zbylitowskiej Górze 20 listopada. Oprócz członków świętującego Klubu Seniora uczestniczyli w nim także przedstawiciele miejscowej społeczności oraz zaprzyjaźnieni goście.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się uroczystym polonezem członków Klubu Seniora. Następnie jubilaci zaprezentowali występ artystyczny, tematyczne piosenki i wierszyki ułożone specjalne na to wydarzenie stanowiły humorystyczne, barwnie opowiedziane podsumowanie minionych 10 lat. Gromkimi oklaskami został przyjęty również występ zespołu „Babuszki”, który rozbawił wszystkich zgromadzonych. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także sprawozdania z funkcjonowania Klubu Seniora przedstawionego przez prezes Klubu Krystynę Więcław. Życzenia, gratulacje i słowa podziękowania za dotychczasową działalność Klubu złożyli zaproszeni goście, w tym w gminny koordynator ds. seniorów. Następnie przyszła pora na uroczyste „Sto lat” i okolicznościowy tort od Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Spotkanie jubileuszowe, jego charakter i nakład pracy włożony przez członków Klubu Seniora do przygotowania tego wydarzenia pięknie podsumowały te 10 lat działalności. Pokazały, iż Klub tworzą osoby z pasją, z głową pełną pomysłów i sercem na dłoni. Zawsze aktywni, zaangażowani i chętni do pomocy. Stanowią prawdziwą „Ostoję” miejscowości. {Play}