Taki jest efekt wyborów, które odbyły się w miejscowej Szkole Podstawowej. Mieszkańcy Zgłobic uznali, że to dotychczasowy pełniący obowiązki sołtysa Wojciech Kozioł powinien nim zostać. -Gratuluję wygranej w wyborach i jestem przekonany, że Zgłobice – tak ważna miejscowość na mapie gminy Tarnów, będą mieć kolejnego, dobrego gospodarza. Liczę na dobrą współpracę z Panem Wojciechem Koziołem – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

- Bardzo się cieszę z zaufania jakim zostałem obdarzony. To motywacja do dalszej pracy, a tej będzie sporo. Myślę, że we współpracy z władzami gminy, radnymi ze Zgłobic i pracownikami Urzędu Gminy Tarnów będzie ona owocna i przyjemna – mówi Wojciech Kozioł.

A planów jest sporo. Dla nowego sołtysa priorytetem jest planowana rozbudowa centrum wsi. -Chciałbym, aby jak najszybciej doszedł do skutku projekt rozbudowy szkoły o salę gimnastyczną wraz z salami lekcyjnymi, budowa obiektu klubowego dla sportowców LKS Zgłobice oraz zagospodarowanie centrum Zgłobic. Jesteśmy miejscowością ze sporym potencjałem i chcemy to innym pokazać – dodaje.

Przypomnijmy, wybory na sołtysa Zgłobic były konieczne w związku z wygaśnięciem mandatu poprzedniego sołtysa Józefa Jamroga. Wojciech Kozioł był jedynym kandydatem zgłoszonym przez mieszkańców.

Józef Jamróg zmarł na początku września br. {Play}

Wojciech Kozioł przy terenach Szkoły Podstawowej w Zgłobicach