Dotychczasowy sołtys tej miejscowości gminy Tarnów złożył uroczyste ślubowanie na radnego gminy Tarnów podczas ostatniej sesji samorządu. Wszedł w skład tego gremium po śmierci Józefa Jamroga. Piotr Rybski pracuje w Komisji Budownictwa i Rodziny. Jak sam mówi, ma sporo planów na rozwój swojej miejscowości.

-Co jest dla mnie najważniejsze? W najbliższym czasie chcę się zająć przede wszystkim planem zagospodarowania przestrzennego Zbylitowskiej Góry oraz, we współpracy z Wodami Polskimi, doprowadzić do uregulowania biegu Dunajca w rejonie boiska sportowego. Ważne są dla mnie remont placu zabaw przy szkole oraz modernizacja ulicy Zielnej. To miejsce graniczne, dlatego inwestycja musi być realizowana w porozumieniu z miastem. Dobrze zapowiada się współpraca z władzami gminy Tarnów, myślę, że wspólnie możemy naprawdę wiele – mówi Piotr Rybski.

Piotr Rybski urodził się w Zbylitowskiej Górze, mieszka tam całe życie. Żartuje, że rodzinna miejscowość jest dla niego tak samo ważna jak najbliższa rodzina. W przeszłości pracował w dziale żywienia w Zakładzie Karnym w Tarnowie – Mościcach. Ma ponadto wieloletnie doświadczenie samorządowe. W latach 1998 – 2018 był radnym gminnym, natomiast od 2019 roku sprawuje funkcję sołtysa.

Po śmierci Józefa Jamroga komisarz wyborczy w Tarnowie postanowieniem z dnia 13 września 2021 r. stwierdził wygaśnięcie jego mandatu. Zgodnie z zapisami kodeksu wyborczego w takim przypadku, w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców, postanawia on o wstąpieniu w jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Taką osobą jest właśnie Piotr Rybski. {Play}

Piotr Rybski przy ul. Zielnej w Zbylitowskiej Górze