Na temat planów inwestycyjnych i kolejnych możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych na poszczególne zadania drogowe, w siedzibie resortu w Warszawie, z Szefem Gabinetu Ministra Infrastruktury Tomaszem Tomalą, rozmawiali wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem. -Gmina Tarnów przygotowuje dobre wnioski na zadania inwestycyjne oraz ze skuteczności pozyskiwania dodatkowych pieniędzy. Dziękując za dotychczasowe wsparcie, aplikujemy o środki na następne zadania. Panu Dyrektorowi przedstawiliśmy też możliwości finansowe gminy w tym zakresie – mówi Grzegorz Kozioł.

-Zaprezentowaliśmy propozycje i sugestie radnych oraz sołtysów w zakresie budowy, remontów i modernizacji gminnej infrastruktury drogowej w każdej miejscowości. To nasze priorytety inwestycyjne, gdyż są one pełnym odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców – dodaje zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Dyrektor Tomasz Tomala analizował projekty poszczególnych zadań i dopytywał o  ich realizację. A, że wsparcie rządu dla samorządowych inwestycji drogowych jeszcze nigdy w historii nie było tak solidne jak obecnie, nikogo przekonywać nie trzeba. W gminie Tarnów z Funduszu Dróg Samorządowych resortu infrastruktury wyremontowano dotychczas m.in. ulicę Szklarniową w Koszycach Wielkich, Miłą i tzw. Przeczną Drogę w Zbylitowskiej Górze oraz ulicę Sportową w Tarnowcu.

Dodajmy, że Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie prowadzi ponadto rozbudowę wałów przeciwpowodziowych rzeki Biała w Tarnowie. To kolejny etap realizacji kompleksowej ochrony przeciwpowodziowej w Małopolsce, dzięki której, na wypadek powodzi, które pamiętamy sprzed lat, mieszkańcy miasta i gminy Tarnów będą bezpieczni.

Dodajmy, że podczas spotkania w Warszawie rozmawiano także na temat projektów, które mogą zyskać dofinansowanie w przyszłości. {Play}