W Urzędzie Gminy Tarnów 29 listopada odbyło się wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Tarnów. Zostali nagrodzeni młodzi mieszkańcy gminy, którzy w ostatnim roku mogli poszczycić się wieloma sukcesami zwłaszcza w dziedzinie sportu, choć nie zabrakło także osiągnięć artystycznych.

Do grona osób nagrodzonych Stypendiami Wójta Gminy Tarnów dołączyli:

Oliwia Brożek – 17-letnia mieszkanka Zgłobic. Uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zawodniczka sekcji lekkoatletycznej w Klubie AZS PWSZ w Tarnowie, odnosząca coraz większe sukcesy. W ostatnich latach reprezentowała gminę Tarnów na arenach sportowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pięciokrotnie reprezentowała region tarnowski na Mistrzostwach Polski, z powodzeniem rywalizowała z najlepszymi lekkoatletami w kraju. W 2021 r., mimo sytuacji pandemicznej, cały czas pracowała na kolejne sukcesy, w tym VI Miejsce na Mistrzostwach Polski w Sztafetach i Wielobojach w Łodzi w sztafecie szwedzkiej.

Fabian Abram – 14-letni mieszkaniec Błonia. Jego pasją jest boks, trenuje go już od drugiej klasy szkoły podstawowej w Klubie Bokserskim „Tiger Tarnów”. Wytrwały i ambitny, tak można określić stypendystę, który w roku 2021 został powołany do kadry narodowej młodzików. Ponadto w roku 2021 może poszczycić się również III miejscem w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików Jedwabno 2021 w kategorii 66 kg oraz I miejscem w tej samej kategorii w II Międzynarodowym Pucharze Karpat im. Lucjana Treli.

Bartłomiej Maziarz – 16-letni mieszkaniec Zbylitowskiej Góry. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Mościcach o profilu elektronik, perkusista, który wraz z zespołem Armia Zbawiciela realizuje się w swojej pasji i odnosi sukcesy. W roku 2021 za przygotowany przez nich film i autorską piosenkę „Green Challenge Song” wraz z UKS „Orzeł” Zbylitowska Góra zdobyli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zielone wyzwania” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Utwór stał się hymnem Zielonych Wyzwań, a stypendysta wykonał autorski aranż muzyczny.

Mikołaj Wróbel – 16-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich. Uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „1811” w Tarnowie, koszykarz. W roku 2021 wraz z drużyną zajął III miejsce w lidze małopolsko-świętokrzyskiej, reprezentował również region w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Zielonej Górze, gdzie wraz z zespołem zdobyli IV miejsce. Mikołaj uczestniczył także w II Mistrzostwach Małopolski w koszykówce 3x3.

- Gratuluję kolejnym stypendystom. Jestem dumny, że w gminie Tarnów wciąż przybywa nowych talentów, młodych, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem sięgają po swoje marzenia – mówi wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. {Play}