Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. To efekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

Dotychczas uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Od teraz dołączają do nich wszystkie osoby pełnoletnie. Wystarczy tylko chcieć. Akcja, którą prowadzą także przychodnie zdrowia w gminie Tarnów, trwa do 31 marca 2022  (lub do wyczerpania rezerwy).

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki.

Więcej pod linkiem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/rusza-akcja-bezplatnych-szczepien-przeciw-grypie-dla-wszystkich-pelnoletnich
    
Mapa placówek szczepiących przeciwko grypie Szczepienia na grypę | Pacjent {Play}