Końcówka roku sprzyja zakończeniu wielu z zaplanowanych inwestycji. W gminie Tarnów jest ona bardzo pracowita – dobiegają końca modernizacje dróg i chodników. Tylko w samej Zbylitowskiej Górze, zgodnie z obietnicą, nawierzchnie asfaltowe pojawiły się przy ul. Ogrodowej, Łącznej, Tęczowej i Cichy Kącik. Dobiega końca modernizacja oświetlenia przy ul. Obustronnej i Słonecznej w tej miejscowości. To jednak jeszcze nie koniec. W wielu miejscach realizowane były podobne zadania.


To przede wszystkim 1,5 km nowych nakładek asfaltowych, które pojawiły się m.in. w Koszycach Małych, Zbylitowskiej Górze, Zgłobicach, Błoniu, Białej i w Woli Rzędzińskiej. Remonty nawierzchni kosztowały blisko pół miliona złotych.


Dobiegła końca modernizacja tzw. ulicy Krzyskiej w Woli Rzędzińskiej wraz z odwodnieniem. To pół km nowej drogi.


Ponadto, jak informowaliśmy, w Jodłówce – Wałkach, Radlnej, Łękawce czy w Woli Rzędzińskiej, na odcinku 2,5 km, pojawiły się nowe nawierzchnie. To inwestycja o wartości 550 tys. zł. Połowę kwoty dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Z nowych chodników mieszkańcy korzystają m.in. w Błoniu, w Koszycach Małych czy w Woli Rzędzińskiej. {Play}