Biblioteki w Woli Rzędzińskiej, Zgłobicach oraz Tarnowcu zapraszają czytelników po nowości wydawnicze. Mnóstwo nowych tytułów, a w tym książki z literatury obyczajowej, kryminały, literatura faktu i historyczna, powieści dla młodzieży, bajki dla najmłodszych – słowem, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. O wielkości wzbogacenia gminnego księgozbioru świadczy chociażby fakt, iż Centrum Kultury i Bibliotek pozyskało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Biblioteki Narodowej dotację na „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” w kwocie aż 15 076,00 zł.

Długie zimowe wieczory umilą czytelniczkom kontynuacje uwielbianych serii literatury obyczajowej, w tym m.in. powieści Izabelli Frączyk „Loteria życiowych szans” z cyklu „Stajnia w Pieńkach”, Joanny Szarańskiej „Kraina Spełnionych Życzeń” - II tom cyklu „Kraina Zeszłorocznych Choinek” czy Renaty Kosin „Promyk nadziei” z cyklu „Siostry Jutrzenki”. Nie zabraknie również Katarzyny Michalak i jej „Panny z bajki” oraz Kristin Hannah „Zdarzyło się nad jeziorem Mystic”. Natomiast mrożące krew żyłach thrillery i kryminały to wbrew pozorom nie tylko ulubione tytuły mężczyzn, lecz także czytelniczki chętnie sięgają po powieści sensacyjne i wywołujące dreszczyk emocji. Wśród nowości pojawiły się najgłośniejsze pozycje książkowe, a w nich „Egzekucja” z cyklu „Joanna Chyłka” oraz „Przepaść” z cyklu „Komisarz Forst” Remigiusza Mroza, Maxa Czornyja „Pacjent” z cyklu „Komisarz Eryk Deryło” i „Mord” z cyklu „Liza Langer i Orest Rembert”, Wojciecha Chmielarza „Dług honorowy” z cyklu „Bezimienny”, Katarzyny Bondy „Balwierz” z cyklu „Hubert Meyer” czy Agnieszki Krawczyk „Ciało”. Wśród czytelników są też osoby żywo zainteresowane historią i literaturą faktu, dlatego też w odpowiedzi na ich upodobania czytelnicze w gminnym księgozbiorze pojawiły się takie tytuły jak: Simon Sebag Montefiore „Stalin. Dwór czerwonego cara”, Anna Piątkowska, Katarzyna Pruszkowska-Sokalla „Ostatni sprawiedliwi. Rozmowy z Polakami, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej”, Beata Sabała-Zielińska „TOPR 2. Nie każdy wróci”, Cezary Łazarewicz „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” oraz wiele, wiele innych pozycji książkowych z tej dziedziny literatury.

Jak zawsze bibliotekarze wzięli pod uwagę również młodszych czytelników, zarówno młodzież, jak i tych dopiero początkujących. Dla najmłodszych na regałach czekają serie o uwielbianych przez nich bohaterach, w tym m.in.: Karoliny Górskiej seria „Samochodzik Franek”, Gaila Hermana seria „Scooby-Doo!” czy Zofii Staneckiej seria „Basia”. Dla nieco starszych bibliotekarze przygotowali zaś serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka czy serię „Misia i jej mali pacjenci” Anieli Cholewińskiej-Szkolik. Natomiast młodzież z pewnością chętnie sięgnie m.in. po serię „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika czy Johna Flanagana serię „Zwiadowcy”.

Przedstawione tytuły to niewielka część tego, co już czeka na gminnych czytelników we wszystkich filiach bibliotecznych. Gminne biblioteki zachęcają więc do nadrobienia czytelniczych zaległości, tym bardziej iż lista nowości jest naprawdę długa, podobnie jak zimowe wieczory. Aby zapoznać się z pozostałymi nowo zakupionymi lekturami czy zarezerwować długo wyczekiwane tytuły, zapraszamy do śledzenia katalogu elektronicznego. {Play}