Podobnie jak w roku ubiegłym, Gmina Tarnów wraz z Centrum Kultury i Bibliotek  w okresie świątecznym zamieniła centrum wsi Koszyc Wielkich w rozbłyskujące tysiącami kolorowych światełek Miasteczko Bożonarodzeniowe. Uroczyste rozświetlenie Miasteczka połączone z kiermaszem świątecznym odbyło się 23 grudnia, dzień przed Wigilią. Przystrojone choinki, drzewka, krzewy, ławki, świąteczne dekoracje - wszystko to mieni się już barwnymi lampkami. Rozświetleniu przewodniczył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Następnie miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju - symbolu nadziei i pojednania, które na całym świecie płonie na wigilijnych stołach. Ten niezwykły ogień przekazali na ręce wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła harcerze z 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka w Żabnie z drużynową podharcmistrz Renatą Kawulą na czele. Następnie wójt przekazał Betlejemskie Światło wszystkim gminnym jednostkom OSP, które rozwiozły je do parafii na terenie gminy Tarnów, tak by Światło Pokoju mogło znaleźć się na każdym wigilijnym stole.

 I tak w Koszycach Wielkich, czwartkowym popołudniem, magia świąt i prawdziwie świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym - rodzinom z dziećmi, seniorom, mieszkańcom gminy Tarnów i całego regionu. Miejscowość wybrzmiała też najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, którym przewodzili  harcerze, strażacy z OSP, aniołki z miejscowej szkoły podstawowej oraz Eliza Gąsiorowska. Koła Gospodyń Wiejskich z Białej oraz Zawady przygotowały zaś mnóstwo wigilijnych pyszności, nie zabrakło m.in. zupy grzybowej, łazanek z kapustą, domowych chlebków, pasztetów, przeróżnych świątecznych wypieków, którymi mieszkańcy mogli się zarówno częstować, jak i zakupić do domów.  Natomiast Centrum Kultury i Bibliotek zapraszało wszystkich zebranych na zimową herbatę z miodem z pasieki włodarza gminy, gorącą czekoladę i lukrowane pierniczki. Najmłodsi zaś chętnie korzystali z przejażdżek wozem zaprzężonym w konie łudząco przypominające renifery św. Mikołaja. Były konkursy z nagrodami, quizy świąteczne, możliwość zakupu własnoręcznie robionych stroików na wigilijny stół i mnóstwo radości, ciepła oraz uśmiechu.

Jednak świąteczny czas to także idealna okazja do dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem. Tak też było w Koszycach Wielkich, gdzie każdy mógł wesprzeć ciężko chorą Patrycję z Nowodworza, która zbiera fundusze niezbędne do walki o życie. Na stoisku charytatywnym mieszkańcy do puszki wrzucali datki na jej leczenie, a w zamian otrzymywali przygotowane upominki - m.in. wędliny od proboszcza ks. Piotra Barczyka z Błonia, kalendarze od poseł Anny Pieczarki czy maseczki od Centrum Kultury.

Magia świąt, tysiące rozbłyskujących światełek i przepiękne dekoracje świąteczne w koszyckim Miasteczku Bożonarodzeniowym pozostaną z mieszkańcami jeszcze przez najbliższe tygodnie. Dlatego też warto wraz z rodziną wybrać się na klimatyczny spacer i poczuć tę niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia.

Warto również przypomnieć, iż każdy, kto odwiedzi Miasteczko Bożonarodzeniowe w Koszycach Wielkich, zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie na tle dekoracji świątecznych i wyśle je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 stycznia 2022 r. może otrzymać atrakcyjne nagrody. Do wygrania sanki, jabłuszka i deska snowboardowa. {Play}