Miejsce, które służy całej miejscowości, jest od teraz jeszcze bardziej komfortowe. Z kuchni w remizie OSP w Jodłówce – Wałkach korzystają przede wszystkim panie z prężnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich „Baba Jaga”, seniorzy, strażacy, ale i młodzież oraz dzieci. - To takie serce naszej miejscowości, to tu odbywają się różnego rodzaju spotkania, zebrania czy narady. Wraz ze zmodernizowanym zapleczem kuchennym wkroczyliśmy w XXI wiek. Od teraz jesteśmy niezależni, bo wszelkie potrzeby kulinarne możemy realizować w tym budynku – mówi radny Mieczysław Kłósek.

Zadowolenia nie kryją przede wszystkim członkinie KGW „Baba Jaga” w Jodłówce – Wałkach znane ze swojej kulinarnej aktywności. To ich specjały goszczą na różnego rodzaju gminnych uroczystościach, piknikach, festynach czy akcjach charytatywnych, przede wszystkim zaś na dorocznych Dożynkach Gminy Tarnów. - Pozostaje mi podziękować władzom gminy Tarnów za to, że o nas pamiętały. Ta nowoczesna kuchnia daje nam jeszcze większe pole do działania. Obiecujemy, że nie zawiedziemy – uśmiecha się prezes Joanna Banuch.

W pomieszczeniach kuchennych remizy OSP w Jodłówce – Wałkach trwa jeszcze ich wyposażanie. -Zrobiliśmy tu mały remanent. Pozbyliśmy się starych sprzętów, choć nie wszystkich. Zostały te, które mogą się jeszcze przydać. Mamy nowoczesną kuchnię, toteż większość rzeczy będzie tu nowych. Naprawdę dobrze to wygląda – mówi prezes OSP w Jodłówce – Wałkach, Lucjan Olszówka.

Modernizacja pomieszczeń wraz z wyposażeniem kosztowała 100 tys. zł. Inwestycję w kwocie 5 tys. zł. wsparła Rada Sołecka, która przeznaczyła pieniądze na wykonanie projektu oraz strażacy, którzy szereg prac wykonali także we własnym zakresie. Dzięki temu mogły być one realizowane z tak dużym rozmachem. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Tarnów. {Play}