Lokal, który służy szerokiej społeczności tej miejscowości gminy Tarnów jest już zmodernizowany. Będą z niego korzystać przede wszystkim członkowie Klubu Seniora, Koła Gospodyń Wiejskich, ale i miejscowa orkiestra dęta oraz młodzież podczas różnego rodzaju kółek zainteresowań. Nie do poznania zmieniły się kuchnia, łazienka i duży pokój do spotkań. Prace sfinansowano z budżetu gminy Tarnów w ramach wydzielonego Funduszu Sołeckiego. - Przeznaczyliśmy na ten cel w sumie ok. 40 tys. zł, jesteśmy zadowoleni z efektu – mówi radny Henryk Solak.

Pomieszczenia w remizie OSP w Woli Rzędzińskiej II są już urządzone nowymi meblami. Wyposażenie kuchni, w tym między innymi w potrzebne naczynia, sfinansowało Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. -To bardzo potrzebne miejsce, które jest teraz komfortowe. Brakuje dosłownie drobiazgów wyposażenia. Planujemy tu m.in. organizować prelekcje i zapraszać gości,. Chodzi o to, by aktywnie i pożytecznie spędzać czas – mówi prezes Klubu Seniora, Genowefa Kuś.

-To tu ludzie się spotykają i miło spędzają czas. Cieszymy się, że lokal przeszedł tak gruntowny remont. Naprawdę nie ma się czego wstydzić – mówi sołtys, Tadeusz Stach.

W drugiej części budynku remizy OSP, w pomieszczeniach po dawnym przedszkolu, przygotowano lokal administracyjny dla Klubu Seniora, KGW i miejscowej orkiestry dętej. Jest miejsce na sprzęt muzyczny, dokumenty, jest też sala do ćwiczeń. W ten sposób cały budynek będzie optymalnie wykorzystany.

Dodajmy, że sporo prac wykonali we własnym zakresie oraz w ramach własnych środków także strażacy ochotnicy. - Działaliśmy metodą gospodarską. Pracowaliśmy jak u siebie w domu, czyli dokładnie i skrupulatnie. Wyremontowaliśmy m.in. pralnię, suszarnię, które wyposażyliśmy w pozyskany przez nas sprzęt, zmodernizowaliśmy łazienkę, magazyn i korytarz. Kiedy to wszystko? Ano po pracy, czyli od 17.00 nawet do północy  – mówi prezes OSP w Woli Rzędzińskiej, Krzysztof Płaneta. {Play}