Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 r. w związku z uchwałą Rady Gminy Tarnów z dnia 18 października 2021 r. opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 35 zł od osoby. Natomiast właściciele nieruchomości kompostujący bioodpady w przydomowych kompostownikach zostają zwolnieni z części opłaty – płacą 6 zł mniej, czyli 29 zł za osobę.

Nie ma konieczności składania nowych deklaracji z powodu zmiany wysokości stawek, jednak w celu skorzystania ze zwolnienia za kompostowanie bioodpadów na danej nieruchomości, właściciel lub użytkownik (jeśli do tej pory jeszcze nie zgłosił),  zobligowany jest do złożenia nowej deklaracji, w której oświadczy o posiadaniu własnego kompostownika i kompostowaniu odpadów.

Nowe informacje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok 2022 r. są już dostarczane do wszystkich mieszkańców gminy Tarnów przez sołtysów miejscowości. Ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiczną w kraju prosimy o płatności w formie elektronicznej na indywidualny rachunek bankowy podany w doręczanej informacji. Wpłaty można dokonać również fizycznie (bez prowizji) w Oddziale Banku Spółdzielczego Rzemiosła, ul. Kaczkowskiego 7 w Tarnowie.

Przypominamy, iż właściciele nieruchomości mają obowiązek terminowego uiszczania zadeklarowanych opłat za śmieci. Obowiązujący termin płatności to ostatni dzień każdego miesiąca. {Play}